Dodaj produkty podając kody
Proces regeneracji oryginalnego czujnika tlenków azotu NOX firmy CONTINENTAL
Najwyższa jakość to dla nas sprawa priorytetowa! Aby uzyskać produkt najwyższej jakości każdy czujnik zostaje rozebrany na części pierwsze. Następnie jest czyszczony i malowany oraz regenerowany. Sonda jest wymieniana na całkowicie nową. Regenerację przeprowadzamy na oryginalnych podzespołach oraz oprogramowaniu. Cały proces wykonywany jest przez najlepszych specjalistów i z najwyższą starannością. Urządzenie jest sprawne i przetestowane.
Czym jest czujnik tlenków azotu NOx do samochodu marki SCANIA:
- Czujnik NOx jest kluczowym elementem silnika spalinowego, mierzy stężenie NOx i przesyła dane do sterownika silnika.
- Czujnik NOx po uruchomieniu silnika nagrzewa się do 25 stopni, osiągając stan wstępnego nagrzania.
- Gdy czujnik NOx osiągnie moment skraplania, element nagrzewa się do temperatury roboczej (~ 800 °C), uzyskuje prawidłowe wskazania po 2 minutach od uruchomienia.
- Gazy spalinowe, które zawierają H20, NO2, NO i O2 przechodzą przez 1 komorę poprzez dyfuzję cząsteczkową.
- Cząsteczki 02 zostają rozprężone i wypompowane w komorze pierwszej, NO2 przechodzi w NO, pozostała część gazów przedostaje się do 2 komory.
- NO zostaje rozbite na N2 i 02 na elektrodzie M2. Stężenie NOx zostało odpowiednio dopasowane przez natężenie prądu.
Faktura
- Do każdej zakupionej części wystawiamy fakturę VAT 23%. Klienci z UE 0% VAT (identyfikator VAT musi być aktywny). Konsumentów obowiązuje cena brutto.
- W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Technologia SCR
Technologia SCR polega na przekształcaniu (redukowaniu) tlenków azotu w nietoksyczny azot i parę wodną w katalizatorze wykorzystującym amoniak jako reduktor. W pojazdach użytkowych stosuje się nietoksyczny, bezwonny 32,5% wodny roztwór mocznika. Pod kontrolą układu sterowania silnikiem roztwór mocznika (NOXy), przechowywany w odrębnym zbiorniku, jest dozowany w pożądanych ilościach do strumienia gorących spalin. Pod wpływem wysokiej temperatury gazów wydechowych roztwór mocznika rozkłada się na amoniak i dwutlenek węgla. Amoniak reaguje następnie z tlenkami azotu tworząc wolny azot i parę wodną.
Systemy Denoxtronic firmy Bosch są stosowane od 2004 r. w samochodach ciężarowych wyposażonych w układy zasilania Diesla. Dozują one do katalizatora SCR substancję AdBlue umożliwiającą zredukowanie emisji NOx ze spalin nawet o 85%. Dzięki temu samochody ciężarowe spełniają wymagania norm czystości spalin od Euro 4 do Euro 6.